Dámský házenkářský klub SPARTAK Ústí nad Labem

Pražská liga mladších žákyň

•  09 . říjen 2023
1. kolo

Naše mladší žákyně jsme, už pro větší herní vytížení, přihlásili pro tuto sezónu do více soutěží. V jedné z nich, v Pražské lize jsme se premiérově představili uplynulou sobotu. Na venkovním hřišti DHC Slavia Praha jsme se utkali s týmy HC Háje, TJ Astra Praha, DHC Slavia Praha A a TJ Sokol Kobylisy II. Před prvním utkání, i vzhledem k premiéře v této soutěží byla z hráček cítit nervozita, napětí a velké obavy ze soupeře, což se odrazilo v prvním utkání proti družstvu HC Háje. Především v prvním poločasu jsme vyrobily spoustu technických chyb. Do druhého poločasu hráčky nastoupily jako vyměněné, uvolnily se a hrály hru, se kterou jsme se přijely na turnaj prezentovat. V obraně přidaly na agresivitě, v útoku přesnými přihrávkami a krásným uvolněním začaly přehrávat soupeře, tak že jsme se dostaly do vedení, bohužel nezkušenost si vybrala svou daň a v posledních vteřinách jsme o vedení přišly – spravedlivá remíza a první bodík.  Nejsilnějším týmem Pražské ligy, minimálně pro začátek sezony se jasně jeví DHC Slavia Praha A, ale i tak jsme se nezalekly a tento tým potrápili především v 1.poločase, kdy skóre na světelné tabuli ukazovalo 4:8. Bohužel po výměně stran se projevila větší vyhranost hráček soupeře včetně brankářky a soupeř se nám začal herně i gólově vzdalovat - 9:18. Po celou dobu turnaje holky předváděly krásné házenkářské momenty a určitě jsme zaskočily všechny pražské týmy svoji rychlou hrou, bojovností a agresivní obranou. Hráčkám patří velké poděkování za jejich výkony a příkladnou bojovnost.