Dámský házenkářský klub SPARTAK Ústí nad Labem

Přidejte se k nám a začněte s házenou u HK SPARTAK Ústí nad Labem

Proč si vybrat házenou?

Házená je jeden z nejdynamičtějších míčových kolektivních sportů kladoucí důraz na hbitost, rychlost (nejen pohybu, ale i rozhodování) a sílu (nejen tělesnou, ale i duševní). Umění prosadit se individuálně, ale i kolektivně je základem i cílem této rychlé hry. Házená se hraje na hrišti o rozměrech 40x20m na dvě branky 2x3m, kdy proti sobě nastupují dvě družstva (6+1) s cílem dát více gólů než soupeř. 

Vše co je zde napsáno, Tě naučíme!!!!

 

Kdy můžu začít s házenou?

Kdykoliv. Nikdy není pozdě. I když tak jako u všeho platí, čím dříve, tím to jde snáz :-) Ale skutečně, žádné věkové omezení proto, kdy začít s házenou, není. Stačí několi tréninků a úplné základy házené zvládne každý.

V našem klubu probíhá nábor celoročně, proto není problémem přijít na jakýkoliv trénink v probíhající sezoně.

Nejmenší děti - minižačky- se s házenou seznamují prostřednictvím nejrůznějších her, věnují se obecné pohybové přípravě a následně se utkávají v soutěžích miniházené - menší hřiště, menší branky a pravidla uzpůsobená hře těch nejmenších. Větší házenkáři se pak poměřují v soutěžních utkáních v regionálních nebo celostátních soutěžích, podobně jako dospělí.

Co potřebuji, abych mohl začít s házenou?

Dobrou náladu, chuť a radost ze sportování s kamarády.

K tomu stačí sportovní oblečení (kraťasy a tričko) a sportovní boty vhodné do haly. V budoucnu případně chrániče na kolena nebo lokty a pak samozřejmě míč (ten nemusíš mít svůj - na trénincích jich vždy bude dost).

 

Kde se mohu přihlásit a jak začít s házenou?

URČITĚ U NÁS v HK SPARTAK-Kontakt!!!

Adresa haly: KEPLEROVA 800/56, Ústí nad Labem.

K tomu stačí sportovní oblečení (kraťasy a tričko) a sportovní boty vhodné do haly. Zbytek časem doladíme.

 

Přihláška ke stažení