Dámský házenkářský klub SPARTAK Ústí nad Labem

Náročný víkend starších žaček

Náročný víkend starších žaček 

  •  16 . říjen 2023
Pražský přebor i Ústecká liga ve dvou dnech

Termínovka zápasů i hal přeplněná k prasknutí, omluvenkami zdecimovaný tým starších žaček a plný víkend házené. Opravdu velmi nabitý program měly uplynulý víkend naše starší žačky. V sobotu odehrály ve Vršovicích pro nás úvodní kolo Pražského přeboru, v neděli pak druhé kolo Ústecké ligy na domácí palubovce. 

Sobotní náročný program v pěkné nové hale sliboval potřebnou konfrontaci s týmy, se kterými jsme se v této sezóně zatím nepotkali a vlastně první měření sil hraném na výsledky (odehrané 1. kolo Ústecké ligy se hrálo bez výsledků). Utkání s týmy HC Háje, DHK Baník Most, DHC Slavia Praha A a DHC Slavia Praha B se kterými jsme postupně střetly, byly výbornou prověrkou řekl bych spíše psychické odolnosti. Zápasy jsme odehrály v počtu 1+8 a musím před hráčkami opravdu smeknout. Některé pasáže zápasů přiznávám byly hrůzostrašné, ale na druhou stranu některé zase velmi, velmi dobré. Chybí zápasový rytmus a myslím si, že to bylo na hráčkách vidět a na některých herních činnostech znát.

V neděli jsme na domácí palubovce odehrály Ústeckou ligu ještě více oslabeni. Další onemocnění a počet 1+6, tedy bez střídání. Hráčky odehrály celý turnaj velmi disciplinovaně, což bylo na hře i výsledcích znát a opravdu si zaslouží velkou pochvalu. Ve dvou dnech 7 zápasů, skoro čtyři hodiny na hřišti v tomto počtu – tleskám.