Dámský házenkářský klub SPARTAK Ústí nad Labem

Postup do Žákovské ligy.

•  23 . listopad 2021
My jsme si to vybojovaly!!!

V neděli 21.11.2021 se v krásné hale nováčka a černého koně MOL Ligy klubu Házená Kynžvart uskutečnilo jedno ze čtyř kvalifikačních kol o postup do nejprestižnější soutěže kategorie starších žaček - Žákovské ligy. Domácí tým Házená Kynžvart, TJ Sokol Kobylisy II, TJ Loko České Budějovice a HK Slavia VŠ Plzeň jsou soupeři se kterými jsme neměli zatím možnost si zahrát a těšili se na konfrontaci s týmy a vůbec stylem házené z různých krajů naší republiky. Na kvalifikační turnaj jsme zodpovědně odcestovali již v sobotu, tedy den předem, tak abychom byli co nejlépe připraveni nejen na první zápas (8:50), ale i na ty ostatní, které následovaly v celkem rychlém sledu. Zajištěné ubytování v penzionu poblíž haly, stejně jako minimálně 3 hodiny spánku navíc nám určitě velmi pomohly minimálně v prvním zápase k velmi dobrému výsledku. V prvním zápasu jsme narazili na TJ Sokol Kobylisy II a protože na nás nemohla dolehnout únava, přišla alespoň nervozita. Celý první poločas jsme díky technickým chybám a zbrklosti pouze dotahovali a asi i po zásluze první poločas prohráli 10:12. Po přestávce však na hřiště nastoupilo, alespoň co se předváděné hry týče, úplně jiné družstvo, které týmovou hrou a dodržováním pokynů trenérek postupně dostávalo výsledek na naši stranu a na konci 2. poločasu již na hřišti jasně dominovalo. První vítězství, první body a hlavně víra v sebe samotinké. Druhý zápas a asi největší papírový favorit kvalifikace - HK Slavia VŠ Plzeň. Sebevědomí výkon našich soupeřek a jednoznačná prohra nám ukázala naše nedostatky hlavně ve hře 1 na 1, ale i naše limity. S velkým odhodláním zajistit si postup jsme nastoupili proti domácímu týmu. Již od začátku jsme se prezentovali obrovskou vůlí po vítězství a velikou bojovností. Bohužel z toho rezultovalo zranění jedné z našich klíčových hráček a velké bojovnice Dorky, které se na týmu podepsalo nejen ztrátou naší střední spojky, ale i psychickým propadem všech našich hráček. Ač hráčky poslední minuty zápasu zvedly hlavy a za Dorku zabojovaly, na vítězství to nestačilo a zápas jsme o čtyři branky prohráli. Poslední zápas, rozhodující stran postupu do hlavní soutěže Žákovské ligy jsme sehráli s týmem TJ Loko České Budějovice. Po vyrovnaném začátku jsme díky vysunuté, aktivní obraně s rychlými přechody do útoku a pokřikem "ZA DORKU" soupeře jasně přehráli a nasázeli 30 branek.  Skvěle odkaučovaný turnaj Koci s Jarkou a pochvala celému týmu za přístup i předvedenou hru. Určitě je na místě zmínit podporu rodičů fandících v hale (opravdu byli slyšet a holkám velmi pomohli - děkujeme Mrvišům a panu Mošnovi), ale i rodičů fandících z domova - bylo parádní sledovat jak žijí s týmem a čekají na každou zprávu z Kynžvartu. Skvělou podporou byla i naše Štěpka, která i přes své zranění a nemožnost si zahrát, s týmem do vzdáleného západočeského městečka odjela a celý turnaj své spoluhráčky povzbuzovala.

Vítězství, postup, radost.

Statistiky zápasů HK Spartak vs. :

TJ Sokol Kobylisy II

HK Slavia VŠ Plzeň

Házená Kynžvart

TJ Loko České Budějovice

Úspěšný víkend se odrazil i ve statistikách celé kvalifikace. Druhý nejvyšší počet vstřelených branek z 19 účastnících se týmů a dvě hráčky v TOP 10 nejlépe střílejících hráček.

Statistiky kvalifikace o postup do Žákovské ligy.

Veliké díky patří trenéru mládeže pořádajícího klubu panu Jiřímu Maršíkovi za zajištění ubytování, stravy a odvozu našich hráček a realizačního týmu z nádraží do místa ubytování, stejně tak jako hlavnímu pořadateli kvalifikace panu Vladimíru Königovi za pomoc naší zraněné Dorce. Děkujeme