Dámský házenkářský klub SPARTAK Ústí nad Labem

Poslední kolo Žákovské ligy

•  01 . květen 2022
Starší žačky si ve Vršovicích zahrály s absolutním vítězem ŽL.

V sobotu 30. dubna naše starší žačky vyrazily do Heroldových sadů v pražských Vršovicích na domácí půdu místního Sokola, který pořádal další kolo Žákovské ligy. Krom domácího týmu se naše starší žačky utkaly s Tatranem Bohunice, DHC Plzeň a DHK Zorou Olomouc.

První utkání a vyrovnané utkání s domácím výběrem jsme se o body připravili především neproměněnými sedmimetrovými hody a celkem nepřesnou zbrklou střelbou (snad 6 tyček). Prohra o dva góly opravdu mrzí.

Ve druhém utkání jsme celkem jednoznačně porazili Tatran Bohunice, ale naše hra měla daleko do před utkáním vyřčených cílů.

Třetí utkání a budoucí mistr Žákovské ligy – DHC Plzeň. I přes jejich značnou převahu (především tu silovou a fyziologickou) jsme i tak nebojácně hráli naši obranu 3:3 a dostali hodně branek, ale škoda spíše bojácnosti v útočné fázi, kdy jsme hlavně na začátku utkání a celý první poločas nebyli schopni s obranou Plzně cokoliv udělat. Druhý poločas už byl o poznání lepší a musíme holkám poděkovat, jak celé utkání i přes nepříznivý stav odbojovaly.

Poslední utkání v této soutěži s DHK Zorou Olomouc už jsme nebyli v optimální pohodě – hlavně té fyzické a s týmem z Hané celkem jednoznačně prohrály.

Žákovská liga je opravdu vynikající, ale velmi náročná soutěž. Naše mladé, a ne moc početné družstvo starších žaček určitě ostudu v soutěži neudělalo, a i vzhledem k trablům se zraněními našich opor během soutěže je umístění asi odpovídající vzhledem k rozložení sil v soutěži.

Holkám, které odmakaly celou sezonu patří velký dík a nyní se již těšíme a trénujeme na KYP 2022.