Dámský házenkářský klub SPARTAK Ústí nad Labem

2. liga mladších dorostenek

•  09 . květen 2023
Vítězná tečka za těžkou sezónou.

Naše mladší dorostenky v neděli 7.5. 2023 nastoupily ke svému letos poslednímu utkání v soutěži 2.ligy této kategorie. Děvčata se utkala s týmem Házená Rokycany a po podzimu jsme tomuto soupeři měli co vracet. Děvčata tentokráte nastoupila v téměř plné sestavě a.... bylo to vidět. Začátek prvního poločasu se zdál, že bude velmi opatrný, ale děvčata svoji výbornou a důslednou obranou a úspěšně zakončovanou útočnou fázi, výrazně odskočily a dostaly se do vedení 17:3, zbytek poločasu děvčata pak po krásných útočných akcích kontrolovala hru a poločas vyhrála jasně 22:5 ..... a konečně s velkým odhodláním a hlavně velkým úsměvem děvčata nastoupila do druhého poločasu. Tam ale .... tentokrát nepřišlo "prokletí druhých poločasů",  což nás provázelo celou sezonu a i přes malé chybičky hráčky udržely v tlaku na branku, chuť si zahrát vše, co se naučila za celou sezonu a důslednou obranou tak mohly ukázat( a že bylo se na co se dívat), že házenou hrát umí. Zápas skončil zaslouženou výhrou 39:16.

Tímto bych chtěla poděkovat nejen trenérům, kteří mi v této náročné sezóně pomáhali, ale všem hráčkám a nejen MLD, ale hlavně STŽ, které nám pomohly uhrát tuto soutěž, přestože samy měly velmi náročnou sezonu.