foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Vítáme Vás

na

stránkách

HK Spartak

Ústí nad labem

Z historie klubu

Náš Házenkářský klub Spartak Ústí nad Labem je součástí Tělovýchovné jednoty Spartak Ústí nad Labem.

Vznikl v polovině padesátých let minulého století. Mezi zakládajícími hráčkami byly sestry Hovorkovy, Zdena Baštová (provdaná Höbeltová). ( Další budeme postupně dle získaných informací doplňovat)

Jako oddíl ženské mezinárodní házené byl zaregistrován na ČSTV dnem 1. ledna 1960 pod názvem Tělovýchovná jednota Spartak Ústí nad Labem.

Zpočátku naše družstva hrála soutěže v severočeské oblasti a postupem času postoupila do vyšších soutěží organizovaných ČSTV. Družstvo žen od roku 1969 hraje pravidelně v soutěži 2. ligu. V roce 2005 vstoupil náš klub do Českého svazu házené.

 

V soutěžním ročníku 2014 - 2015 náš klub reprezentuje družstvo žen a družstvo dorostenek . Družstvo žen hraje 2. ligu ženy Čechy. Družstvo mladších dorostenek hraje Ligu mladších dorostenek Čechy sk. A.

V mládežnických kategoriích máme jedno družstvo starších žaček a jedno družstvo mladších žaček. Obě družstva žaček hrají Společnou regionální ligu , kterou organizuje Ústecký krajský svaz házené.

V současné době má náš klub 85 registrovaných členů, z toho je 55 aktivních hráček. Na tento poměrně velký počet hráček máme pouze jen 12 aktivních funkcionářů. Funkcionáři na postech trenéra chybí hlavně u žákovských kategorií, i když jsou nápomocni někteří rodiče.

Pro budoucnost velice záleží, jestli bude dále zájem mládeže o mezinárodní házenou, abychom i v budoucnu udrželi naše družstva v soutěžích, které pořádá Český svaz házené v Praze.

V neposlední řadě bude rozhodovat i zájem bývalých hráček a rodičů o vykonávání funkcí v

našem klubu HK Spartak Ústí n. L.

V tomto soutěžním ročníku 2014-2015 jsou našemu klubu velice nápomocní sponzoři hlavně ve finanční otázce. Věříme, že i v budoucnu nám budou sponzoři nakloněni a nápomocni.