foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Vítáme Vás

na

stránkách

HK Spartak

Ústí nad labem

Z naší fotogalerie

Návštěvy

Dnes14
Včera17
Tento týden99
Tento měsíc114
Celkem62185
Vaše IP adresa je 3.214.184.124

Přihlásit se

kalendář jmen

Vážení sportovní přátelé, obdivovatelé ústecké házené a obligátně Monkey family.

Naše mládí se zúčastnilo minulý víkend asi nejoblíbenějšího červnového dívčího turnaje pořádaného pro kategorie mini, mladší žákyně a starší žákyně.
Kynžvartský pohár – Memoriál Milana Prokeše a jeho již 44. ročník opět přilákal nejlepší týmy naší republiky ve všech kategoriích. Tradičně skvěle připravený turnaj a nádherné počasí dávaly tušit, že se opět bude jednat o parádní zábavu a krásnou podívanou v krásném prostředí Slavkovského lesa. Chtěl bych pořadatelům vyseknout obrovskou poklonu nejen za uspořádání turnaje, ale hlavně za navození velmi přátelské atmosféry po celou dobu turnaje.

Turnaje se zúčastnily naše mladší a starší žačky. Hodnotit ale budu jen vystoupení starších žaček, protože mladší žákyně hodnotit mi nepřísluší – ponechal bych to na trenérech tohoto týmu.
Čtvrtek – příjezd do lázeňského města. Díky našemu „Lumírkovi*“ jeli naše naděje vlakem bez jakékoliv bagáže a všechno jim bylo přivezeno až na místo určení tedy – pod nos.
Protože se děvčata dohodla, že vytopení stanu vodou v předešlých ročnících byla velká legrace, opět byla trenérka postavena před hotovou věc: „spíš ve stanu“.
Ze stavění stanů se stal malinko test inteligence, ale…..byl tu Lumírek* – postaveno, ustláno – základ pro úspěšné tažení turnajem.
Pátek – první hrací den. Začínáme vítězně se Sokolem Písek A ubojovaná výhra 13:12.
Mezitím děvčata dbalé životosprávy relaxují a připravují se odpovědně (hranolky, zmrzlina) na další zápas, který celkem jednoznačně zvládají a porážejí letošního tradičního soupeře z Pražského přeboru starších žákyň Sokol Vršovice i přes osobní obranu našich spojek 18:11. Dalším soupeřem nám je družstvo pořadatelského klubu a opět Sokol – TJ Sokol Lázně Kynžvart – vyrovnaný souboj týmů potkávající se v Labe/Elbe lize opět vyhráváme, tentokráte 15:12. Poslední utkání základní skupiny porážíme sympatický tým Spartaku Příbram 24:6 a můžeme si užívat pěkného, ale studeného večera za doprovodu výborně hrající kapely s názvem, který naštěstí nevystihoval jejich produkci. Chlapy z Kocoviny děkujeme.
Sobota – druhý hrací den. Holky naštěstí také nehrály dle názvu výše uvedené kapely a hned těžký zápas na rozkoukání - v tradičním derby našeho kraje s DHK Baník Most holky využily znalosti i oslabení soupeře (zranění, ne vyloučení) a vyhrály 14:8. Druhým soupeřem druhého hracího dne byly soupeřky z města perníku DHK Pardubice – soustředěný výkon a výhra 13:6. Poslední zápas dne i základní skupiny a opět letošní tradiční soupeř z Pražského přeboru Sokol Kobylisy začal naším skvělým nástupem a jasným poločasovým vítězstvím 11:2, ale totální výpadek koncentrace celého týmu a konečná remíza 13:13 zachráněná v poslední vteřině = následovalo kroužení po zeleném koberci v areálu nacházejícího se fotbalového hřiště a posilování partií horní části těla oblíbeným klikováním jako úlitba trenérceJ. Nic to nemění na našem 1. místě v základní skupině a maximální počet bodů přenesených do finálové skupiny.


Horečka sobotní noci – tradičně krásný večerní program s diskotékou, světelnou show a na závěr do okolí burácejícím, zdaleka viditelným ohňostrojem si báječně užili všichni zúčastnivší se, ale tento večer také poskytl krásnou kulisu pro rozloučení mosteckých děvčat se svým nejlepším trenérem a jak bylo řečeno svým druhým „tátou“ panem Jiřím Maršíkem. Emotivní proslov plný slz na obou stranách jen dokázal, proč je sport krásný, proč stojí za to sportovat nebo trénovat a pokud dokážete ještě svůj skoro veškerý svůj volný čas věnovat dětem mělo by se před Vámi smeknout.


Neděle – finálová skupina. Po velmi studené třetí noci na karimatkách, odehraných 7 zápasech „Lumírek*“ rozdal snad i prášky na tlak, jen aby byla děvčata v pořádku a v časných ranních hodinách (rozuměj v 8:00) jsme se postavily na palubovku proti ambicióznímu týmu ze Žirovnice. Ve velmi nervózním utkání děvčata ukázala psychickou odolnost a soustředěným výkonem otočila nepříznivý stav utkání ve svůj prospěch - 13:9.
Prosluněné ráno, výhra, plný počet bodů, skvělá nálada – lepší začátek finálového dne si snad ani trenér-ka/y nemohl-a/y vysnít. Další zápas se mohl zdát dle „papírových“ předpokladů jasnou záležitostí, ale každý, kdo trénuje mládežnické týmy potažmo ty dívčí ví, co dokáží hlavičky. Soupeřem nám byl tým Háčko Veselí, které bylo myslím si velmi příjemným překvapením turnaje, jež nechalo za sebou v základní skupině týmy DHC Plzeň nebo HC Háje.
Po vyrovnaném začátku, kdy se na našich děvčatech projevila tíha okamžiku, prokazují herní zkušenosti a vyhrávají 11:7.
A jdeme do finále….¨
Pořadatelé jako kdyby tušili, že to bude zápas o 1. a 2. místo, nalosovali jako poslední utkání finálové skupiny HK Spartak Ústí nad Labem (tedy nás) a vítěze prestižní Žákovské ligy tým HBC Strakonice. Rozdíl bodu nám dával malou výhodu na vítězství v turnaji a zaplněná hala byla v očekávání. Vyvrcholení turnaje – finále starších žaček. Vůbec nevím, co napsat k hodnocení tohoto utkání. Moc a moc jsem přál našim holkám vítězství na tomto turnaji za jejich práci, pokoru a maximální nasazení po celou dobu co je znám, ale…….
…….HBC Strakonice – právem nejlepší tým starších žákyň v republice, potvrdil i na „KYPu 2019“ svou nadvládu a zvítězil 10:9.
Smutné minuty po finále, ale obrovský úspěch tohoto týmu starších žaček HK Spartak docení hráčky během slavnostního ceremoniálu. Krásný pohár, ještě hezčí medaile a myslím, že hlavně pocity v hlavách jsou tou pravou odměnou.


Chtěl bych zde poděkovat týmu mladších žaček za vynikající podporu při všech zápasech, na které se dostaly a doufám, že pro ně zhlédnuté výkony a vystupování starších žaček budou inspirací a že je třeba již na příštím KYPu napodobí.
Díky týme!!!!!! Nyní mi dochází slova a teď babo raď. Tato sezóna byla pro tuto kategorii HK Spartak historicky asi nejúspěšnější a respekt, které si toto družstvo vysloužilo po celé republice je pěkným oceněním. Výsledky v Žákovské lize, Pražském přeboru, Prague Handball Cupu a nyní i na KYPu to jen dokazují. Přeji princeznám v dalších jejich krocích ať už sportovních, tak životních jen to nejlepší. Pokud budou pracovat, jako pracovaly pro tento tým, nemám o ně strach – jsou dobře připraveny. Já osobně jsem na ně pyšný a určitě nebudu sám.
Trenérce Míše za celou éru u tohoto týmu děkuji a obdivuji, že i přes všechny překážky dovedla tento tým tam, kde nyní je – to znamená k absolutní špičce házenkářek kategorie starších žaček.
Rodičům – DÍKY, DÍKY, DÍKY za vše.
Lumírkovi* – neznám obětavějšího člověka, díky.

*pan Zbyněk Pejša
Ivan Protiva (čti Íva nebo pan Fanta)