foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Vítáme Vás

na

stránkách

HK Spartak

Ústí nad labem

BLÍŽÍ SE ZÁVĚR SOUTĚŽÍ

II.liga žen spěje ke svému závěru

Naposledy v tomto ročníku se v sobotu naše ženy představily v domácím prostředí s pátou Astrou Praha. Dalo by se říct, každý chvilku tahal pilku",obě družstva ve vyrovnaném utkání chtěly vyhrát. V závěru k tomu měly hosté blíž, ale naše hráčky  byly proti, když v posledních vteřinách utkání proměnily 7m hod  a srovnaly skóre na konečný stav 24:24.  Poslední vystoupení letošního ročníku  II.ligy zakončí  25.5. v Chebu. Pokud se budou chtít v tabulce posunout o něco výš, měly by  vyhrát a k tomu jim budeme přát štěstí.

Starší žačky už dohrály

V neděli naše děvčata odehrála v dalekém Holešově poslední kolo Žákovské ligy a  nevedly si špatně, vezou 3 vítězství a 1 porážku. V celkovém postavení po 24 odehraných zápasech s bilancí 16 vítězství a  8 porážek je řadí na 10. místo tabulky z 25 týmů celé republiky. Pro většinu děvčat to bylo poslední vystoupení, od nové sezóny přecházejí do kategorie mladších dorostenek. Přejeme jim hodně úspěchů.

1.ročník Elbe-Labe liga2018/19 je už  minulost

V sobotu naše mladší žačky odehrály  poslední 4. turnaj tohoto mezinárodního projektu. Organizace se ujal DHK Most jeden z patronů. Naše děvčata se předvedla v dobrém světle 3 vítězství,  2 porážky. V celkovém zúčtování nám připadlo 5.místo s bilancí 6 vítězství a 14 porážek.

Dovolte mi, pár slov a postřehů k našemu vystoupení: Když jsme se na podzim loňského roku do projektu zapojily, děvčata se takového turnaje účastnila poprvé a teprve  nasávala atmosféru a vůbec co hra v mezinárodním měřítku obnáší. Podle toho to taky vypadalo, po dvou odehraných turnajích porážky poměrně větším rozdílem a bez vítězství. Přišla jarní část a naše děvčata začala už být ,, drzejší ", z  Meissenu a Mostu jsme si shodně přivezly 3 vítězství a 2 porážky. Ceníme si dvou vítězství nad Meissnem a nad našim sousedem z Mostu byť těsným rozdílem. Obě naše vítězství Meissen  těžce skousával. Věřím, že je to pro děvčata povzbuzení a motivace k další činnosti v tomto sportu. Poslední porážky s celkovým vítězem Görlitz a druhým Zwickau shodně o 4 branky bereme s pokorou jako úspěch, soupeři byly prostě lepší. HK Spartak - ­Most II 13:11, HK Spartak - Zwickau 11:15, Meissen – HK Spartak 12:13, HK Spartak - Görlitz 11:15, Most I - HK Spartak  9:10. Z Mostu jsme odjížděli unaveni, ale spokojeni. Děvčatům je třeba poděkovat  za vystoupení v tomto projektu a 5. místo, aby nebylo zklamáním, ale spíš  aby je motivovalo k dalšímu úsilí v tréninkovém procesu. Nutno  taky poděkovat všem  lidem co se na projektu podíleli a věříme, že se 2.ročník  2019/20 podaří uskutečnit.

 Aby toho mladší žačky neměly málo, tak hned druhý den ráno v neděli nasedly do vlaku a odjely do Bíliny, kde odehrály další kolo Regionální ligy, které se nehraje na výsledky, ale kde si mohou vyzkoušet své házenkářské umění. Přestože měly za sebou v nohách  sobotní turnaj, hráčky ze střídačky se stále hlásily do ,,boje".  Hra je bavila a chtěly se předvést a o tom to taky někdy bývá. Turnajů  se účastnily: K.Červeňová, A.Eberlová, L. Čebišová, B. Jirotová,  T. Jinková, R. Hačecká, B. Mrvišová, N. Phámová, A. Tomášová,  M. Vicherová, V. Vorlíčková, L. Pavelková.

K dalšímu kolu Regionální ligy jedeme 18.6. do Mostu a  2.6. do Chebu, věřím, že i tam to bude pohodové.

příspěvek: trenér mlž Hanusek Radek