Vaše IP adresa je 54.145.38.157

Přihlásit se

kalendář jmen

2.liga žen - Astra Praha - HK Spartak Ústí nad Labem 31:28 (15:12)

Již potřetí v podzimní části jely hráčky Spartaku do pražské haly v Heroldových sadech. Prozatím v této hale uhrály jednu výhru a jednu prohru a tentokrát tam jely s úmyslem překlopit tuto statistiku na svou stranu a třetí utkání, tentokrát s Astrou Praha, zde vyhrát.

Z důvodu reprezentační přestávky se nehraje nejvyšší soutěž, a díky tomu si mohl ústecký tým přivézt své odchovankyně, které hrají v jiných týmech a také vzít s sebou hráčky z Mostu a Plzně, které mají v Ústí hostování.

Hostující hráčky nastoupily do zápasu s velkým odhodláním, i přesto si však nechaly utéct začátek. A tak, i když se jejich výkon v průběhu prvního poločasu zlepšil, soupeřky si po většinu prvních 30minut držely tří až čtyř gólový náskok a do šaten se v poločase šlo za stavu 15:12.

Ústecké ženy se však nehodlaly vzdát a do druhého poločasu nastoupily s cílem skóre otočit. To se záhy povedlo, a v 7.minutě se poprvé v zápase ujaly vedení. Poté se přelévalo jednogólové vedení ze strany na stranu až do 16.minuty, kdy hostující naposledy vedly. Bohužel od té doby nebyly schopné vstřelit 10minut gól a domácí naopak vsítily branky čtyři. A jelikož ve zbytku zápasu již vstřelily oba soupeři shodný počet branek, svítilo po konečném hvizdu na ukazateli nepříznivé skóre 31:28.

Trenérka ústeckých po zápase řekla: „Je to velká škoda. Holky opravdu bojovaly, plnily pokyny a byla na nich vidět chuť hrát a vyhrát. O to více mě mrzí, že jsme zápas nedotáhly do vítězného konce. Věděly jsme, že podzim bude těžký. Stavěli jsme družstvo skoro od nuly – z minulé sezóny zbylo jen pár hráček a přibyly navrátivší se hráčky, ať už po zranění, pauze nebo mateřských povinnostech. Je třeba tým stmelit a sehrát se, a to se nestane přes noc. Avšak je vidět, že holky chtějí, a to je dobrý základ. Podzim nám ukázal, kde máme své slabiny a na čem je třeba zapracovat a já věřím, že v jarní části si s většinou soupeřů poradíme a skončíme zhruba v polovině tabulky, kam podle mého názoru patříme. Ale na podzim máme před sebou ještě jeden zápas, a tak se teď chceme soustředit hlavně na něj a získat v sobotu další dva body“.

Ženy Spartaku UL se utkají v posledním zápase podzimní části s týmem Chebu, který přivítají tuto sobotu na domácí palubovce od 16hod. Držíme palce, aby si posledním zápasem spravily chuť a připsaly si další dva body do tabulky.

Konečný výsledek 31:28 (pol 15:12)

Sestava a branky HK Spartak: Jiskrová, Holečková 2, Gajarská, Frieserová 2, Pavliščáková 3, Jungová 3, Biňovcová 1, Pejšková 5, Štréblová, Vílová 8/1, Šlejtrová, Švajcrová 4,

Nejvíce branek soupeřek: Janoušková a Hehejíková po 7