foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Vítáme Vás

na

stránkách

HK Spartak

Ústí nad labem

 

ženy

 
 
Ženy -  HK Spartak ÚL - České Budějovice
Po dvou volných víkendech nastoupilo družstvo žen ke svému druhému domácímu zápasu této sezóny. V sobotu 13.10.2018 přivítaly ve své hale první celek tabulky, České Budějovice. Podle postavení týmů v tabulce by někdo mohl očekávat jednoznačné utkání, avšak domácí tým nastoupil odhodlán se o body poprat a v žádném případě je nedat zadarmo. Tomu odpovídal i nástup do zápasu, kdy zpočátku dobře fungovala obrana, a i díky tomu se domácím hráčkám dařilo držet až do jedenácté minuty se soupeřkami krok. Poté hostující hráčky třígolovou šňůrou odskočily, a i když domácí byly po zbytek poločasu rovnocenným soupeřem, tak tříbrankový rozdíl svítil na tabuli i v poločasové přestávce.
 
V druhém poločase se chtěly ženy Spartaku dostat na dostřel, ale i přes několik dobrých zákroků gólmanek a úseku, kdy soupeř několik útoků nedal gól, nebyly schopné tento výpadek potrestat a srovnat skóre, Naopak soupeři se v druhé polovině rozstřílela nejlepší hráčka Dolejšová a jihočešky se začaly pomalu, ale jistě vzdalovat a ve 28. minutě již byl rozdíl ve skóre o sedm branek. Naše ženy se však ani tehdy nevzdaly a čtyřgólovou šňůrou v posledních dvou minutách ještě alespoň upravily výsledek na konečný třígólový rozdíl.
 
Trenérka Martina Stárková k zápasu řekla: "Holky bojovaly, na hřišti se protočilo všech 14 hráček ze soupisky a v našich zápasech je vidět určité zlepšení. Máme před sebou ještě opravdu hodně práce, ale věřím, že jdeme správným směrem. Formujeme  v podstatě nový a velmi mladý tým, který má svůj potenciál. Ze samotných hráček cítím ochotu na sobě pracovat, ale potřebujeme ještě čas a hlavně patřičnou dávku tréninkového zatížení. Tým je i přes dosavadní prohry dobře naladěn a je cítit velká touha po posunu k lepšímu. Pilně tedy trénujeme a těšíme se na "lepší zítřky".
 
Příští týden zajíždí ženy HK Spartak do Tachova, kde sehrají zápas v neděli 21.10.2018 od 16 hod.
Budeme držet palce, aby přivezly první letošní body.
 
Konečný výsledek utkání HK Spartak UL - České Budějovice 29:32
 
Sestava  a branky: Hošková, Házlová - Vílová 7, Švajcrová 6, Frieserová a Šumová po 4, Pejšková a Holečková Nikola po 2, Macháčková, Biňovcová, Bázlerová a Holečková Natálie po 1, Gajarská, Jelínková
 
Nejvíce branek soupeřek : Dolejšová 10, Korandová 5
 
 
 
Turnaj mladších žaček Most
K dalšímu turnaji Regionální ligy mladších žákyň jsme zajížděli v sobotu 6.10.2018 do Mostu, kde se házená hraje na nejvyšší úrovni a kde mají obrovskou základnu mládeže. Opět jako všechny tyto turnaje v rámci kraje se hrají bez výsledku skóre a to je pro tuto kategorii  jenom dobře. Všechna děvčata bez rozdílu výkonosti si s chutí zahrála a o to tady běží.   V našem družstvu máme některá děvčata teprve měsíc a pořebují svůj čas, aby to co k házené patří vstřebaly. Rozhodně nezklamaly. Pro mne je v tuto chvíli podstatné, že je hra baví a že se chtějí učit novým věcem. Chce to trpělivost a víru. Musím všechny pochválit za jejich  bojovnost a pěkné vystupování po celý turnaj. Věřím ,že si naše hráčky odvezly z pohodového turnaje další zkušenosti a poučení pro další rozvoj. Cestu tam a zpět jsme všichni  absolvovali vlakem a bylo to fajn.
Turnaje se  účastnily : Mrvišová B., Čebišová L., Hačecká R., Phámová N., Vorlíčková V., Eberlová A.,Jirotová B., Tomášová A., Jinková T., Vicherová M., Bubíková N., Kleinová V.
 
pocit jedné z hráček: Ahoj holky. Chtěla bych vám poděkovat za dnešní turnaj, moc se mi to líbilo podle mě to bylo super. Každá si aspoň jednou vystřelila a myslím, že to je skvělé. Holky, které jsou tady  měsíc se neskutečně zlepšují. Barča J. krásná střelba z dálky, všechny jste byly skvělé. Těším se na další zápasy. Děkuji
Míša
.
Příští turnaj v rámci kraje a za dalšími zkušenostmi pojedeme 21.10.2018 do Chebu.
 
trenér mladších žakyň  Hanusek Radek

 

Turnaj mladších žaček Ústí nad Labem
Družstvo mladších žaček vstoupilo 23.9.2018 do soutěžního turnaje hrané v naší hale za účasti dvou týmů  DHK Most A a B, SK Bílina a FK Hvězda Cheb. Turnaje v této kategorii se hrají bez výsledků, kde mají hráčky možnost vyzkoušet si to co se učí nebo naučily na trénincích .(Hrací doba 10min. osobní obrana + 20min volitelný systém).
Pohodový turnaj ve kterém byly k vidění v jednotlivých družstvech jak šikovné naděje tohoto sportu , tak i méně šikovné. Důležité bude, aby se hráčky poučily a v tréninku přidaly a ty šikovnější aby nespychly a makaly dál.
My jsme do hry k těm co máme zařadily  i nově příchozí děvčata, která se teprve rozkoukávají a nevedly si vůbec špatně a dvě  šikovné děvčata z minižaček. Všechny si zahrály a vyzkoušely herní  a střelecké dovednosti. Po skončení turnaje jsem registroval u našich hráček propocená trika a  únavu spojenou s úsměvem a to nás potěšilo.
Turnaje se účastnily Bubíková N., Čebišová L., Červeňová K., Eberlová A., Hačecká R., Jirotová B., Jinková T., Mrvišová B., Phamová N., Tomášová A., Vorlíčková V., Bzurová D., Protivová A., a rodiče v hojném počtu.
Foto z turnaje.
 
Co nás čeká příští měsíc říjen ? Soutěžní turnaje  6.10. Most,  21.10. Cheb  a  27.10. LABE Tour v Ústí n L. o ceny, který organizujeme. Účastníci Sokol Vršovice,TJ Astra Praha, Slavoj Děčín, TJ Sokol Kobylisy II, FK Hvězda CHeb.
trenéři mlž Hanusek Radek a Sochorová Jana

 

Česko-saská liga
Naše mladší žačky mají první turnaj za sebou.
V sousedním  Německu ve městě Meissen jsme se 2.9.2018  účastnily v rámci Euroregionu , projektu   Labe Liga ml.a st. žaček hráno turnajovým způsobem. Učastníci: Meissen, Górlitz, Most I, Ústí n L.,Most II, Zwickau.
Organizačně pěkně zvládnutý turnaj , který přivítal sám pan starosta města Meissen si děvčata náramně užily. Mají tak za sebou první mezinárodní zkušenost, kde se mohly poměřit s německými družstvy. Byť jsme skončily na 5 místě, vůbec  si v některých herních činnostech nevedly špatně. Je všem jasné, že se hráčky  základům a pravidlům postupně učí a jsem rád ,že se děvčata chtějí učit. Po převzetí družstva spolu s trenérkou Janou Sochorovou klademe při trénincích  hlavně důraz  na správné provedení všech činností co k házené patří. Turnaje se účastnily  Bubíková Nela,Divišová Denisa,Hačecká Rozálie,Jínková Tereza,Kleinová Veronika,Mrvišová Barbora,Phamová Nikola,Vicherová Michaela,Protivová Amálka,Bzurová Dorotka,Tomášová Adéla a rodiče. Všem patří poděkování a rodičům za podporu a povzbuzování. trenéři mlž Hanusek R. a Sochorová J.
 

 

Informace o našem klubu před nadcházející  sezónou 2018/2019.

V družstvu žen dochází ke střídání trenéra Hanuska R. bývalými hráčkami Stárkovou M. a Pejškovou M. které již převzaly přípravu. V průběhu jarní části trenér  avizoval ukončení práce u žen z důvodů špatných výsledků a neodpovídajícím přístupem ústeckých mladých děvčat. Díky spolupráci s DHK Most jsme soutěž dohrály. Trenérovi za snahu a trpělivost, kterou měl, děkuji. Z klubu neodchází a přislíbil, že povede družstvo mladších žaček a bude fungovat  jako pozorovatel. Ženy se scházely na tréninky do konce června. Červenec měly odpočinek s  individuální přípravou. Na seznamu hráček je 25 jmen, které 6.srpna vstoupí do hlavní části. Od 11.8. - 18.8. absolvují soustředění ve Spořicích a  v závěru měsíce se účastní přípravného turnaje  v Pardubicích. Zkouškou před soutěží jim bude utkání českého poháru, které  sehrají 9. 9. 2018 v Plzni s místním družstvem Slávie VŠ. Od 15. 9.  se rozehrává 2. liga, naše hráčky zajíždějí do Pardubic. Přeji jim  v novém ročníku hodně zdaru.

U mládežnických družstev mladších a starších žaček začíná  příprava  6.8. -  3x týdně, pak následuje soustředění od 11.8. – 18.8. ve  Spořicích. Soutěže formou turnajů se rozbíhají již začátkem září. Jsem ráda, že se účastníme  mimo jiné  také projektu Česko- saská  liga kde se utkáme s německými družstvy. Slibujeme si od toho zlepšení herních dovedností, nové zkušenosti a navázání nových kontaktů.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem naším příznivcům a podporovatelům za přízeň a věřím, že i v novém ročníku budete našim děvčatům fandit.

Sochorová Jana


cheb