foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Vítáme Vás

na

stránkách

HK Spartak

Ústí nad labem

Z naší fotogalerie

Aktuální výsledky dorostenky

Výsledky 22. kolo

 
Zápas Skóre
Sl. Žirovnice - DHK Loko Liberec
31:24
TJ Slavoj Tachov - Kobylisy
28:30
TJ Turnov -  DHK Pardubice
28:29
Písek - DHK Baník Most
27:26
   
   

Tabulka

 
    Z V R P skóre B
1
DHK Baník Most 18 15 1 2 517:385 31
2
S. Kobylisy B
18 14
 1 3 520:394 29
3
DHK Pardubice
18 14
0
4 505:398 28
4 Písek 18 13
0
5 513:394 26
5 HK Spartak ÚL 18 10 2 6 504:422 22
6
Slavoj Žirovnice 18 9
1
8
427:422 19
7
HC Plzeň 18 4 1 13 337:451 9
8
TJ Slavoj Tachov
18 3 0 15 394:493 6
9
DHK Loko Liberec 18 3 0 15 367:564 6
10 TJ Turnov 18 2 0 16 359:520 4
               
               

 

Jarní část 2. ligy žen klepe na dveře. Nahlédneme trochu do kuchyně ústeckých házenkářek co je u nich nového, k tomu nám  něco řekne trenér: 

V družstvu máme hráčky které nemohou zasáhnout do jarních bojů a to Švajcrová P. a Bumbová K. mateřská, Vajdová P. studium a Divišová Z. z pracovních důvodů. Nově přichází nadějná Veronika Šumová z Mostu, po odmlce se  vrací Bára Biňovcová, Veronika Plánická. Po vleklém zranění ohlašuje příchod šikovná Eliška Konáriková a snad i Káťa Bejčková. Máme možnost hostování několika mladých hráček z Mostu, se kterým máme slibnou spolupráci. Přípravu jsme začali již 5. ledna v domácích podmínkách 2x týdně. Spočívala hlavně v nabírání síly a zvládání míčové techniky. S přístupem hráček, které se tréninků účastnily a účastní, jsem spokojen,"makají", méně jsem spokojen s účastí hráček na trénincích. Po fyzické zátěži jsme 21. ledna přijali pozvání na přípravný turnaj v Pardubicích. Měli jsme možnost odehrát 5 utkání s kvalitními družstvy. Hráčky potřebují nejen "makat", ale taky hrát a nabýt  tak větší herní  praxi a sebevědomí, proto si myslím, že turnaj splnil účel, i když jsme nevyhráli. V jarní části  bychom  rádi zlepšili herní projev a taky postavení v tabulce. Šikovné hráčky tady jsou, důležité bude jak se to "sejde". Uvidíme, jak se nám povede v neděli 11. 2. kdy zajíždíme do Kobylis k prvnímu utkání jara, držte nám palce. V průběhu březnové přestávky 17. 3. 2018 chceme organizovat turnaj žen o putovní pohár a to již 10. ročník. Doufám, že  se mám přihlásí družstva, abychom turnaj mohli uskutečnit. Závěrem bych chtěl hráčkám popřát hodně sportovního štěstí bez zranění, ať mají ze sportování hlavně radost a našim fandům, aby děvčatům fandili, i když se jim nebude zrovna dařit. Je třeba si uvědomit, že naše hráčky  házená  neživí, ale trénují a hrají,  protože házenou mají rády.

____________________________________________________________________________________________

HK Spartak Ústí n L. : TJ Sokol Písek B  16:29 ( 8:17)
Sestava: Sasková J., Holečková N., Stehlíková M., Štréblová B., Gajarská K., Ulbertová A., Jelínková V., Vílová R., Koutná P., (góly na portále ČSH)
Branky ze 7m hodů  3/1 : 1/1, vyloučení 2:5, diváci 40, rozhodčí : Dvořák R. - Chmelíř V.
Trenér Hanusek R. : Věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého, taky se to potvrdilo. Aby to nevyznělo jako výmluva, ale potýkáme se s nebývalým počtem nemocných, zraněných a studijních hráček. Do dnešního utkání musela na hřišti pomoc i  brankářka! a nebýt spolupráce s DHK Most, tak nevím. Vědu z toho nedělám, ale na zamýšlení to  je. Tedˇ je nutné odehrát poslední utkání podzimní části, které hrajeme v Chebu a na jaře se uvidí s kým se rozloučíme. O zimní přestávce budu mít o čem přemýšlet. Ve fotbale to bývá trenér. Těm co dnes k utkání nastoupily je třeba poděkovat za statečnost a našim skalním fandům rovněž. Jsem přesvědčen, že naše postavení v tabulce neodpovídá našim možnostem. Naše mladé hráčky mají na víc pokud budou chtít  více na sobě pracovat.

____________________________________________________________________________________________

HK Spartak Ústí n L. - DHK Pardubice 18:39 (9:19)
Sestava: Sasková J., Koutná P., Holečková N., Stehlíková M., Štréblová B., Gajarská K., Turkeová T., Vajdová P., Krbová H., Jelínková V., Vílová R., (góly na portále ČSH)
Branky ze 7m hodů 1/1 : 2/2,  vyloučení 1 : 3, rozhodčí : Štrébl S. - Lorenc J.
Trenér Hanusek R.: Byla to demolice v přímém přenosu. Jednoznačná  záležitost pro  hostující celek.. Z naší strany nejhorší vystoupení . Nemám co bych k tomu dodal. Těm málo, co se přišli podívat bychom se  za výkon měli omluvit. Nyní máme 14 dní na to, abychom se z toho oklepaly a podzimní část odehrály důstojněji. Příležitost bude opět doma 25.11. od 14hod  kdy nás čeká extraligová rezerva Sokola Písku s tradicí ve městě. Procházka růžovým sadem to určitě nebude.

___________________________________________________________________________________________

TJ Sokol Vršovice B - HK Spartak Ústí n L. 20:16 (14:8)
Sestava: Sasková J., Koutná P., Holečková N., Stehlíková M., Gajarská K., Turkeová T., Vajdová P., Krbová H., Jelínková V., (góly na portále ČSH)
Branky ze 7m hodů 4/2 : 4/2 , vyloučení 2:1, rozhodčí : Beňuš V. - Háza O.
Trenér Hanusek R. : Ze začátku to vypadalo, že snad ani neodjedeme. Už v předešlém utkání nás bylo málo a na tréninku další zranění. Situace na ručník. Domácí přikládaly tomuto utkání  velký význam (v tabulce  měly s námi  stejný počet bodů), byly v maximálním  složení, zatím co my s jednou hráčkou na střídání se zlomeným prstem. Vršovické hráčky celý zápas tahaly otěže a naše se snažily dotahovat, na víc jsme neměly. Děvčata přesto podala statečný  výkon a  kůži lacino neprodaly. Prohrály jsme se zdviženou hlavou.
Doufám, že se nemocné a zraněné hráčky dají do pořádku aby nás napříště bylo dost. Čeká nás tuto sobotu 11.11. doma od 14 hod. silný soupeř z Pardubic, který ještě nepoznal porážku. Pokusíme se jim vítězné tažení přerušit?? Toť otázka.

___________________________________________________________________________________________

HK Spartak Ústí n. L. - Házená Jindřichův Hradec  19:26 (10:12)
Sestava: Šlejtrová M., Koutná P., Holečková N., Stehlíková M., Biňovcová B., Štréblová B., Vajdová P., Krbová H., Jelínková V., Vílová R., (střelci na portále ČSH)
Branky ze 7m hodů 3/2 : 1/1, vyloučení 0:4, diváci 30, rozhodčí : Polák M. - Škarda V.
Trenér Hanusek R. : Okolnosti  nás nutily v dnešním utkání se silným soupeřem v sestavě improvizovat. Přiznám se ,že jsem očekával hladší a jednoznačnější  průběh  ve prospěch soupeřek , když se podíváte na postavení v tabulce 2 ligy. Začaly jsme celkem dobře, vytvořily si i nepatrný náskok (5:2, 7:4,), ten až v samém závěru 1. poločasu  soupeř otočil ve svůj prospěch. Pokud nám stačily fyzické síly a hráčky se dokázaly soustředit , tak utkání  do 10. minuty 2.poločasu bylo vyrovnané.Za tuto pasáž bych hráčky pochválil. Pak síly došly a soupeř odskočil na rozhodující  rozdíl šesti gólů, ten si už pohlídal. Jejich vítězsví je zcela  zasložené.
V neděli zajíždíme do Prahy Vršovic kde je potřeba bodovat! Uvidíme s jakou sestavou odjedeme.

____________________________________________________________________________________________

HK Spartak Ústí n L. - TJ Slavoj Tachov  25:31( 13:15)
Sestava: Sasková J., Koutná P., Holečková N., Stehlíková M., Gajarská K., Bejčková K., Krbová H., Pejšková K., Jelínková V., Vílová R., Švajcrová P.,
Branky ze 7m hodů 4/3 : 6/5, vyloučení 2:3, diváci 30, rozhodčí : Dlouhý J. - Kasík M.
Trenér Hanusek R.: V 1. poločase nám vyšel začátek kde jsme si vytvořily pětigólový náskok, ale nedokázaly jsme ho už navyšovat ba ani udržet. Našimi chybami   se houževnatý soupeř dostal na "koně" a poločas vyhrál 13:15. Ve 2. poločase  jsme chtěly výsledek otočit v náš prospěch. Do 45.min ve zcela vyrovnaném  utkání si hosté  stále udržovaly jednogólový náskok. Pak z naší strany došlo k několika "zkratům"a bylo po utkáni, škoda. Závěr jsme nezvládly fyzicky  a poslední patnáctiminutovku prohrály 10:5. Hráčkám nemohu upřít bojovnost, ale na Tachov to chce něco navíc. Dle slov tachovského trenéra se o svou výhru strachovaly až do samého závěru. Je třeba sportovně pogratulovat soupeři k vítězství.
Další utkání nás čeká opět v domácím prostředí, kde se utkáme v sobotu 28.10. 2017 od 17hod. s lídrem 2. ligy z Jindřichova Hradce. Věřím, že naše hráčky  v utkáni neprodají svou kůži lacino. Půjdete-li náhodou kolem haly přijďte podpořit ústeckou házenou.

 ____________________________________________________________________________________________

TJ Astra Praha - HK Spartak Ústí n L. 24:15 (10:5)
Sestava:Sasková J., Holečková N., Stehlíková M., Gajarská K., Bejčková K., Krbová H., Jelínková V., Vílová R., Šlejtrová M., Švajcrová P.,
Branky ze 7m hodů 3/3 : 3/2, vyloučení 5:4, diváci 30, rozhodčí : Polák M. - Škarda V.
Trenér Hanusek R.: Těžko se mi hodnotí utkání ve kterém za hodinu hry vstřelíte jen 15 gólů. Na to se nedá doopravdy vyhrávat! A pokud pomýšlíme na horní polovinu, tak si to hráčky musí ve svém myšlení srovnat .Těch nastřelených tyčí a nepřesných střel bylo až příliš. Byl jsem zklamán.
Další utkání hrajeme doma 21.10. s družstvem Tachova které ještě nepoznalo porážku. Bude to těžké, uvidíme míč je kulatý.

____________________________________________________________________________________________

HK Spartak Ústí n. L. - TJ Turnov  31:21 (16:10)
Sestava: Sasková J., Šlejtrová M., Holečková N., Stehlíková M., Gajarská K., Štreblová B., Matoušková I., Krbová H., Pejšková K., Jelínková V., Vílová R., Švajcrová P., vedoucí družstva Koutná P., asistent Maděra R.
Branky ze 7m hodů 3/3 : 1/1, vyloučení  3 : 3, diváci 30, rozhodčí: Aliapulios J. Pospíšil A.
Trenér Hanusek R. : Čekal nás nepříjemný soupeř, který se v loňské sezóně pohyboval v horních patrech. I když Turnov v této sezóně ještě nepoznal vítězství , nabádal jsem hráčky aby nic nepodceňovaly. Začaly jsme obranou 1 : 5  ta dělala soupeřkám potíže a rovněž účast hráčky Matouškové vzbuzoval u hostů respekt. Přesto, že jsme vyhrály, tak s řešením některých situací v přechodu do rychlého útoku jsem nebyl spolu s asistentem spokojen. Hrály jsme to z našeho pohledu zbytečně složitě. Dostaly jsme i několik velice laciných gólů naší nesoustředěností v obraně. Cílem bylo vyhrát, to se splnilo a to je pro nás všechny důležité. Hráčkám patří  za to pochvala. Jsem rád, že se do střelecké listiny 2. ligy  zapisují všechny hráčky. K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme 15.10. do Prahy, kde se utkáme se silnou Astrou i když prohrála doma s Tachovem 14:16!  Nebude to lehké a chceme se na utkání dobře připravit.

_______________________________________________________________________________________

Lokomotiva Č. Budějovice - HK Spartak Ústí n L. 28:24 (16:9)
Sestava: Sasková, Koutná, Holečková, Stehlíková, Divišová, Štréblová, Bejčková, Krbová, Jelínková, Vílová, Śvajcrová,
Rozhodčí: Kahoun- Šulc , branky ze 7m hodů  2/1 : 9/5 , diváci 50
Trenér Hanusek: První poločas nám absolutně nevyšel. Oboustranně nervozní začátek 10. min stav 3:3. Domácí se z toho vymanily dříve. Naše nepřesné střelecké pokusy a technické chyby domácí dokázaly v zápětí trestat. Do 2. poločasu hráčky nastoupily s odhodláním stav změnit. Škoda, že zůstalo jen u odhodlání, naše nepřesné zakončování akcí ale i trháků! a neproměňování 7m hodů pokračovalo, přesto svou bojovností  stav zápasu  hráčky uhladily na přijatelný.  Cena útěchy za  bojovnost může být pro děvčata  vítězství jen  ve 2. poločase 15:12 . Příčinu nezdaru vidím hlavně v 1. poločase, kdy nám domácí odskočily  a v  nepřesné střelbě 12x mimo tyče ! a 4 neproměněné 7m hody. Věřím, že  přesnější střelbu budou mít hráčky již tento čtvrtek 28.9. od 18.00 h, kdy se utkáme v naší hale  ve 2.kole Českého poháru s vedoucím družstvem 1. ligy Prahy- Vršovic. Budete-li mít cestu kolem příjďte podpořit naše hráčky.

___________________________________________________________________________________________

HK Spartak  Ústí n L. - Sokol Kobylisy B  23:22 ( 13:10) Sestava :  Šlejtrová, Hošková, Holečková, Stehlíková, Divišová, Vajdová, Krbová, Jelínková, Vílová, Švajcrová. Sedmimetrové hody 2/2 : 1/1.  Vyloučení 0 : 2 . Diváci 40. Rozhodčí Bareš, Uhlíř.
Hanusek Radomír  trenér  HK Spartak Ústí n L :  Viděli jsme opět velmi dramatické utkání se šťastným koncem.  V prvním poločase jsme si vypracovali  pětibrankový náskok a vypadalo to, že utkání  zvládneme bez nějakých otřesů. Ve 2. poločase jsme však vlastními technickými chybami  a několika nepřesnými střeleckými pokusy  dovolili soupeřkám dotáhnout a dostat se  poprvé  ve 22. minutě do vedení  20:18 !  Děvčata, ale  zmobilizovala  všechny své síly, aby posledních 8 minut vyhrály   5:2 , když vítězný gól padl 5 vteřin před koncem utkání !! Z chyb se musíme poučit ! nemusí to tak vždy dopadnout . Konec dobrý, všechno dobré. Hráčky chválím za to, že i když se  zrovna nedařilo, bojovaly až do samého konce a šly  naproti sportovnímu  štěstí. K dalšímu mistrovskému utkání zajíždíme 23.9. 2017 na půdu silných Č.Budějovic

___________________________________________________________________________________________

 Český pohár v házené rozehrály ve středu 6.9.  družstva TJ Tatranu  Střešovice a  HK Spartak Ústí n L .

Utkání na žádost Střešovic bylo odehráno v  Ústí n L. v hale TJ Spartak. Ústecké  házenkářky v něm zvítězily  30:28 (14:18). Sestava Ústí n. L.: Sasková, Koutná, Stehlíková, Švajcrová, Divišová, Bejčková,Krbová, Jelínková, Vílová, Gajarská.Trenér Hanusek.

Bylo to naše první utkání po letní přípravě, kde měly hráčky možnost si vyzkoušet, jak jsou na tom po fyzické a herní stránce. Hráčky Střešovic nás v prvním poločase přehrávaly, měly přesnější střelbu a  udržovaly si 4-6 gólový náskok. Naše střelba v této fázi byla nepřesná . Ve 2. poločase jsme zrychlily přechod do útokú a šňůrou 6 branek v rozmezí šesti minut  jsme  otočily nepříznivý stav skóre. V 18. minutě  jsme již šly do vedení o dva góly 24:22. Soupeř zlobil a pět minut před koncem opět vedl o gól, ale naší bojovností a větší vůli jsme utkání dokázaly dotáhnout  k vítězství. V prvním poločase jsme se hledaly, zato ve 2. poločase jsme udělaly z utkáni drama a to se mi na hráčkách líbilo, že hrály až do konce. Samozřejmně, že je stále co zlepšovat  věřím však , že vítězství hráčky  povzbudí do další práce. Odměnou jim bude 2. kolo  Českého poháru, které nás čeká v domácím prostředí ve čtvrtek 28.9, kde změříme síly s ligovým celkem Sokola Vršovic.Předtím ale rozjíždíme druholigovou soutěž  a to 16.9. od 14.00 hodin s družstvem Sokola ll Kobylisy B v naší hale TJ Spartak. Potom bude následovat utkání dorostenců HSK Tygři Ústí n. L. - Lokomotiva Vršovice v 16 hodin a utkání mužů TJ Chemička Ústí n. L. - HK FCC Město Lovosice B od  18 hodin. Příznivci házené budete-li mít cestu kolem příjd´te povzbudit ústeckou házenou !